Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai gavo Energetikos ministerijos išaiškinimą, kaip bus įsigyjama elektros energija skirta bendrosioms namo reikmėms daugiabučiuose namuose.

„Norime informuoti namų bendrijas ir administratorius, perkančius elektros energiją daugiabučių gyvenamųjų namų bendroms reikmėms, liftams, kad jie turi išsirinkti elektros energijos tiekėją iki 2022 m. gruodžio 10 d. Šios kategorijos vartotojai turi dar du metus laiko apsispręsti. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad ir nelaukiant šio termino galima pasirinkti priimtiniausią elektros kainą siūlantį elektros energijos tiekėją ir sudaryti su juo sutartį.“ – sako Daiva Matonienė, Lietuvos būsto rūmų prezidentė.

Energetikos ministerijos rašte pažymima, kad daugiabučių gyvenamųjų namų, bendrabučio tipo daugiabučių gyvenamųjų namų savininkų bendrijos, bendrojo naudojimo objektų administratoriai perkantys elektros energiją daugiabučių gyvenamųjų namų bendroms reikmėms ir (ar) liftams, bendrabučio tipo daugiabučiams gyvenamiesiems namams (butams, kambariams, bendroms reikmėms ir (ar) liftams), patenka į trečiąjį dereguliavimo etapą ir jiems visuomeninis teikėjas nutrauks elektros energijos tiekimą visuomenine kaina 2023 m. sausio 1 d.

Lietuva yra įsipareigojusi panaikinti monopolines sąlygas elektros energijos rinkoje ir sudaryti joje sąlygas veikti konkuruojančioms įmonės. Visuomeninis tiekėjas savo paslaugų teikimą vartotojams stabdys nuosekliai ir palaipsniui: nuo 2021-ų metų – gyventojams, kurie per metus sunaudoja 5 000 kWh ar daugiau elektros energijos, nuo 2022-ųjų – sunaudojantiems 1000–5000 kWh, o nuo 2023-ųjų – visiems kitiems.

Į paskutinį pokyčio etapą bus įtraukiami ir socialiai pažeidžiami gyventojai, namų bendrijos ir administratoriai.

Dėl platesnės informacijos kreiptis į Lietuvos būsto rūmus tel.+37066431388