Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai (LBR) teikia pasiūlymus Teritorijų planavimo įstatymo pakeitimo Projektui XIIIP-4942.
Pasiūlymais numatoma leisti daugiabučius namus papuošti šlaitiniais stogais, po kuriais būtų suformuotos pastogės (palėpės), nepaisant šiuo metu taikomų ribojimų, kai dėl užstatymo intensyvumo ribojančių rodiklių, tokias pastoges negalima įrengti arba jos gali būti įrengtos tik su ribota paskirtimi. Arba šlaitinius stogus galima įrengti tik ribotam namų skaičiui (tik namams, kurie neturi suformuoto žemės sklypo).
LBR pasiūlymai sudaro sąlygas daugiabučių namų energinio efektyvumo padidinimui, pastogėje galima talpinti inžinerinę įrangą (šilumos siurblius, karšto vandens sistemų akumuliacines talpas ir pan.). Pastoges galima naudoti daugiabučių namo bendruomenės poreikiams: įrengti administracines patalpas ar gyventojų susirinkimų pravedimui, vaikų žaidimams, sporto būrelių užsiėmimams ir pan. Taip pat, laisvuose pastogės erdvėse galima būtų įrengti ir gyvenamąsias patalpas, taip sumažinant daugiabučio namo renovacijos išlaidas.
Tokie šlaitiniai stogai labai pagražintų renovuojamus daugiabučius namus, jų architektūrinė išraiška išties pagerėtų.